Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Pappaliiga: FC Goodies

TOUKO
Ke 06.05.15 Pyhätön 413 18.30 FC Goodies - Kaukkari    1-1 (0-1)
Ke 13.05.15 Pyhätön 430 19.40 FC Flyers - FC Goodies    3-2
Ti 19.05.15 Pyhätön 412 19.40 King Kongs - FC Goodies  0-7 (0-3)
Ti 26.05.15 Pyhätön 419 19.40 Assan Ball - FC Goodies   0-6  (0-2)

KESÄKUU
Ti 02.06.15 Pyhätön 422 19.40 FC Goodies - Gremon Pallo   3-1 (0-0)
Ti 09.06.15 Pyhätön 428 19.40 FC Goodies - Chicago Club   1-4  (1-2)
Ti 16.06.15 Pyhätön 434 18.30 FC Goodies - Laatuclub        6-3  (3-2)

 

Alustavan ohjelman muuttumisen vuoksi syyskauden Pappaykkösen sarjaohjelma:

Ke  29.7.2015   klo 17.20    Kankola Flyers - Goodies 1-5 (0-3)
Ti 4.8.2015   klo 18.30 Pyhätön Chicago - Goodies 10-1 (2-1)
Ti 11.8.2015   klo 17.20 Pyhätön Laatuclub - Goodies 5-0
Ti 18.8.2015   klo 18.30 Pyhätön Goodies - Flyers 6-0
Ti 25.8.2015   klo 17.20 Pyhätön Goodies - Chicago 1-6 (1-2)
Ke 2.9.2015   klo 17.20 Pyhätön Goodies - Laatuclub 0-3 (0-1)

Sarjasysteemi:
1 x alkusarja...
1-4 pelaavat 2 x Pappaykkösen ja mitalimatsit Kisapuistossa   lauantai 12.9.   klo 16.00 Goodies - Flyers  -  pronssitaisto

4-2
5-8 pelaavat 2 x Pappakakkosen ja mitalimatsit 12.9. Kisapuistossa.



Mölggypelit:

To 21.05.15 Kisapuisto
124 18.00 MölggyGoodies - HiiHoo Team 1-3
134 18.45 Räpeltäjät - MölggyGoodies 3-1
143 19.30 MölggyGoodies - Nassu 2-2

To 28.05.15 Kisapuisto
150 18.00 Billy Boys - MölggyGoodies 3-1
153 18.45 MölggyGoodies - DNA Oy 2-2
163 19.30 Vakaa Käsi - MölggyGoodies 3-1

To 04.06.15 Kisapuisto
175 18.00 MölggyGoodies - St.Messipallo 2-2
183 18.45 Pirtin Tikka - MölggyGoodies 1-3
186 19.30 Kaameet Apinat - MölggyGoodies 1-3

To 11.06.15 Kisapuisto
193 18.00 MölggyGoodies - Oldi  . 4-0
205 18.45 Tarkkis - MölggyGoodies 1-3
213 19.30 MölggyGoodies - Dura 4-0

Kesätauko... heinäkuun lopussa jatkuu:

To 30.07.15 Kisapuisto
219 18.00 MölggyGoodies - Liekkisonnit  2-2
231 18.45 YKK - MölggyGoodies 1-3
235 19.30 Grand Slam - MölggyGoodies  2-2

Mölkyn perussarjan B-lokossa gomeasti sijalle 7
hyvän loppukauden perusteella.


B-lohko:

Grand Slam         15   8  7  0   42- 18 2806-2286  23
Liekkisonnit       15   8  6  1   40- 20 2752-2367  22
Nassu              15   8  4  3   41- 19 2725-2369  20
Kaameet Apinat     15   6  7  2   35- 25 2636-2497  19
Billy Boys         15   7  5  3   38- 22 2745-2488  19
YKK                15   7  4  4   35- 25 2625-2407  18
MölggyGoodies      15   6  5  4   34- 26 2587-2547  17
Vakaa Käsi         15   5  6  4   33- 27 2670-2464  16
Dura               15   5  6  4   30- 30 2608-2647  16
HiiHoo Team        15   5  4  6   28- 32 2525-2602  14
Tarkkis            15   5  3  7   25- 35 2484-2655  13
DNA Oy             15   4  3  8   22- 38 2299-2630  11
Pirtin Tikka       15   2  7  6   25- 35 2453-2662  11
St.Messipallo      15   1  8  6   22- 38 2487-2671  10
Räpeltäjät         15   2  2 11   18- 42 2225-2679   6
Oldi               15   1  3 11   12- 48 2136-2792   5


näinpä sarja jatkuu kakkosen mitalipeleissä,
ja mikä parasta…LOGOSSA G !

Mölkyn jatkosarjapelit, lohgo G

TO 6.8.15

544 18.00 Onnellinen Perhe - MölggyGoodies  4-0
548 18.45 MölggyGoodies - SanDels 2-2
554 19.30 Mosku - MölggyGoodies 1-3


to 20.8.
559 18.00 MölggyGoodies - Dura 4-0
562 18.45 Wood Pub - MölggyGoodies 2-2
581 19.30 MölggyGoodies - Ns.Liekki 3-1

to 27.8.

569 18.00 MölggyGoodies - Tuoterengas 2-2
571 18.45 Jeggu Janetzki - MölggyGoodies 1-3
577 19.30 Pink Puudels - MölggyGoodies 2-2

Mahdolliset finaalipelit La 05.09.15 Kisapuisto.
Lohkojen neljä parasta.

Kakkonen G-lohko:

Wood Pub            9   5  4  0   25- 11 1685-1459  14
SanDels             9   4  4  1   23- 13 1620-1464  12
MölggyGoodies       9   4  4  1   21- 15 1593-1462  12
Mosku               9   3  3  3   19- 17 1512-1543   9
Onnellinen Perhe    9   2  5  2   17- 19 1559-1511   9
Jeggu Janetzki      9   2  5  2   19- 17 1542-1580   9
Ns.Liekki           9   3  2  4   18- 18 1568-1568   8
Tuoterengas         9   3  2  4   16- 20 1544-1518   8
Dura                9   2  3  4   14- 22 1408-1531   7
Pink Puudels        9   0  2  7    8- 28 1311-1706   2

Puolivälierä:
G-Sekasotku 3-2
Välierä:
G-Wood 2-3

Pronssi:
G-Hiihooteam 3-1


KAKKONEN 2015
1) Wood Pub, Lahti
2) SanDels, Nastola
3) MölggyGoodies, Lahti
4 HiiHoo Team, Lahti
5-8: YKK Taikurit, Sekasotku, Mosku, YKK


Podiumipojat: Elukka Lehtinen, Tapanilan Terä os. Walton, TykkimiesTeitsi, Kukkilan Bolt Nyksy. Lisäksi pitkin kesää nakkeli myös Masu "11" Mäginen

 

------------

Gyygät

Ke 20.05.15 Kisapuisto
18.00 Assan Ball - GyyggäGoodies 2-2

Ke 03.06.15 Kisapuisto
18.00 GyyggäGoodies - Woodi 2-2

Ke 10.06.15 Kisapuisto
19.00 Aarnikotkat - GyyggäGoodies 3-1

Ke 17.06.15 Kisapuisto
18.00 GyyggäGoodies - Mukkulan Dynamo 1-3

Ke 05.08.15 Kisapuisto
18.00 Kyykkäopisto - GyyggäGoodies  0-4


Gyykän jatkopelit:
 
          Ke 19.08.15 Kisapuisto

18,00 kyykkäopisto-goodies 3-1

 
          Ke 26.08.15 Kisapuisto
   18.00  goodies -woodi  4-0

KYYKKÄSARJAT
                                          26.8.2015

  LLSP alkusarja:

Assan Ball          6   4  2  0   18-  6  10
Cherry FC           6   3  3  0   15-  9   9
Aarnikotkat         6   3  1  2   13- 11   7
Mukkulan Dynamo     6   3  0  3   11- 13   6
GyyggäGoodies       6   1  3  2   12- 12   5
Kyykkäopisto        6   1  1  4    9- 15   3
Woodi               6   0  2  4    6- 18   2

  LLSP mitalisarja:

Assan Ball          3   2  1  0    9-  3   5
Aarnikotkat         3   1  1  1    6-  6   3
Mukkulan Dynamo     3   1  1  1    5-  7   3
Cherry FC           3   0  1  2    4-  8   1

  Karjala -sarja:

Kyykkäopisto        2   2  0  0    6-  2   4
GyyggäGoodies       2   1  0  1    5-  3   2
Woodi               2   0  0  2    1-  7   0

 

 

 

©2017 Go Goodies Go! FC Goodies Lahti - suntuubi.com